Hakkımızda

METAL PRES MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 1996 yılında Ahmet BUZLUK ve Mehmet Ali KANBAK tarafından Soğuk Kamaralı Metal Enjeksiyon Makinaları Üretmek ve Revizyon yapmak amacıyla kurulmuştur.
Kurucularının yüksek bilgi ve tecrübeye sahip olmaları sebebiyle kısa zamanda Metal Enjeksiyon Makinası Üreticisi olarak Türkiye’de öncü firma haline gelmiştir.
Kurulduğu ilk günden itibaren yüksek kalite ve son teknolojiyle üretim yapmayı ilke edinen Metal Pres Makina ISO 9001:2008 kalite sistemiyle çalışmalarını denetlemekte ve CE standartlarına uygun üretimiyle Avrupa, Asya, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine ihracat yapan Metal Pres Makina üretimindeki kalitesini bu ülkelerde kanıtlamıştır.
Konusunda uzman 85 çalışanı ile Tasarım, İmalat, Montaj, Revizyon ve Satış sonrası hizmet vermektedir. Kalite felsefesine uygun üretim yapan personelin, tam müşteri memnuniyeti anlayışıyla çalışması sonucu olarak, Ülkenin dört bir tarafında yüksek kalitesi ve servis desteği ile tanınmış ve aranan bir marka haline gelmiştir.
Son yıllardaki otomasyon sistemlerinin gelişmesi doğrultusunda Dünyada kabul görmüş firmalarla ortak çalışarak tam otomatik döküm sistemleri kurmaktadır.
Günümüz itibariyle Yurtiçi ve Yurtdışında 520 Adet Yeni ve 550 Adet Revizyonlu Makine olmak üzere yaklaşık 1070 Adet Makinamız Çalışmaktadır.
Yurtdışında; Amerika, Almanya, Polanya, Hindistan, Rusya, Bulgaristan, İran, Irak, Suriye, Lübnan, Suudi Arabistan, Cezayir, Fas, Mali gibi Ülkelerde çalışan makinalarımız mevcuttur.